| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de revolutia din 1989?

http://www.youtube.com/watch?v=iB7DnJtrncg&feature=relat ed

1 răspuns:
| zzzzz a răspuns:

La aceasta revolutie romanii au demonstrat ca s-au saturat sa fie batjocoriti, dorind libertate. Libertate au primit, dar au pierdut alte lucruri. Urmarile revolutiei nu cred ca au fost cele asteptate, ajungand la conducerea tarii un tradator comunist. Oricum, consider ca o vorba din popor spune adevarul:
"Au fost dati jos comunistii de la putere, pentru a ne conduce copiii lor".

p.s. "Admir" persoanele care spun ca era mai bine pe vremea comunistilor, cand unii oameni si-au dat viata pentru inlaturarea lor si pentru libertate.