| Raressh69 a întrebat:

Ce parere aveti despre ACTA? mie unul mi se pare o porcarie

Răspuns Câştigător
| adrian_4038 a răspuns:

Parerea mea este sa le dam la m>>e sa vd ce *** or sa interzica si cine o sa mai plateasca net doar asa ca sa il aiba? parerea mea e ca nu or sa interzica mare lucru dar ramane de vazut.

10 răspunsuri:
| GusWaters a răspuns:

Nu conteaza ce parere avem noi despre ACTA; ei tot o s-o treaca pe sub mana, cum ne-am obisnuit.Totusi,nu mi se pare recomandata,pentru ca o sa aboleasca libertatea pe internet si drepturile de autor,pe langa chestia cu pirateria,care si asa era benefica, intr-un fel, pentru ca face publicitate artistului.

| NuDauFunda a răspuns:

*mie unuia

| cypryan11 a răspuns:

Cea mai mare porcarie din lume dar nu o sa le iasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos ACTA si idiotii de la putere care au semnat-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un **** de lege corupta asa cred eu pentru ca noi nu am fost anuntati pana acum de acta. Cica din 2008 2009 se discuta de asta si vorba aia pentru ce sa dau banii sa stau sa ma uit la cablu de net. Oricum eu chiar si atunci daca vreau sa ciordesc tot ciordesc prin captura audio sau video cu diverse programe. Facebook, Youtube si alte retele ar pierde mult daca acta se aproba.

| Andrusccaaa a răspuns:

La fel si noua ni se pare la fel.

| Sabryy a răspuns:

Crede-ma, tuturor ni se pare.

| Linilerei a răspuns:

Da, este o porcărie. Ca proiect de lege încalcă multe libertăți într-un mediu în care există persoane de toate vârstele, sex, religie și cultură. Ca să fiu sinceră mi se pare că vor doar ca noi să cumpărăm mai multe produse de la ei, decât să le descărcăm de pe internet cu scopul de a se îmbogăți casele de discuri, companiile mari și în general ăștia care doresc să scoată profit. Să sperăm că va cădea. Am înțeles că a fost votată ( din punct de vedere politic - guvernanții sunt de acord cu ACTA ), însă încă nu a fost aprobată și introdusă în Monitoriul Oficial. Ar fi o mare chestie treaba asta. Insist ca ăștia să se gândească bine înainte să mai propună astfel de inepții.

| Razvan_Coco_1997 a răspuns:

E o porcarie! si guvernul e prost 100%

| Razvan_Coco_1997 a răspuns:

Astia nu gandesc de loc