Abh
| Abh a întrebat:

Ce parere aveti despre Adrian Sobaru, omul care a ales sa se revolte impotriva sistemului, aruncandu-se de la balconul Parlamentului? http://www.antena3.ro/......16315.html

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Nu pot sa-l judec. E strigatul de disperare al unui om care a ajuns la capatul puterilor.Sa ai un copil cu handicap e o povara extrem de mare pentru un parinte si daca nu beneficiezi de o situatie materiala buna e cu atat mai greu.Situatia in care se afla bugetarul roman insa azi e dramatica.Statul nu mai are nevoie de noi iar mediul privat e pe butuci. Durerea mare e ca esti privit ca o lichea, ca un asistat social cand de fapt muncesti pe branci pe un salariu mizerabil.

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Gestul sau a fost uluitor pentru cei care stiu, ce inseamna sa supravetuiesti de azi pe maine, si?
Eu zic, ca a fost un gest de mare curaj, dar nu a avut nicio relevanta pentru cei care ne conduc, sa ma scuzi si sa ma scuze chiar si domnul Sobaru, pentru exprimarea total neacademica, dar gestul sau a fost considerat de cei de sus, exact ca un scuipat in mare, suntem in situatia cand nu se mai poate face nimic, doar sa murim toti si sa ramana ei.
Dragul meu sau draga mea, greul abia incepe. La mijlocul lunii iunie, vom fi terminati de saracia ce se va instaura, pentru ca presiunile financiare asupra populatiei, nu vor mai putea fi suportate, iar cazurile de suicid se vor inmulti. Nu exista, nicio rezolvare, chiar daca vin alti conducatori, gaura financiara existenta, nu va putea fi acoperita de nimeni niciodata, ne vom prabusi si noi in ea. Crezi ca ne va scoate cineva?!

| lplostonyou a răspuns:

Alexeanca omul acela in timp ce vorbea la antena3 la Gadea, era sub sedative, lua calmante care sa-i atenueze durerile de cap, cum ar fi trebuit sa para dupa tine, te-as vedea pe tine in locul lui, dar tu poate esti o PDL-ista imputita.De asta se duce tara asta de rapa, nu ne mai respectam unii pe altiisad

| alexeanca a răspuns:

M-am uitat la emisiune si desi am respect pentru asa zilele lui principii, nu mi se pare deloc sanatos din punct de vedere mental.Privirea aia de om pierdut, in gol, miscarea continua a mainilor arata clar ca baiatul are probleme si cu psihicul, ceea ce e de inteles daca stam sa ii intelegem viata.
Nu cred ca gestul e de apreciat, dar principiie pentru care a spus ca s-a aruncat de a balcon, da.Multi dintre romani ar trebui sa se gandeasca la viitorul copiilor, nu facand gesturi extreme ci unele inteligente.

| frvtel a răspuns:

Un gest de inconstienta. Oricum nu asa se scapa de griji si probleme.Chiar din contra, ii faci si mai nefericiti pe cei de langa tine.

| morena a răspuns:

Gestul lui nu a fost unu de inconstienta sau fara logica! Bietul de el a crezut ca schimba intr-adevar ceva, a crezut ca induioseaza inimile impietrite ale guvernantilor, de situati jalnica in care au adus tara! Dar cum zice @elena, exact asa este considerat gestul lui!
Daca tot vroia sa se sinucida si sa atraga atentia, era inteligent daca-si lega bombe in jurul lui, ca si arabii, sa sara cu totii in aer! Sigur atunci era si el privit ca un erou, si reusea sa schimbe guvernul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o logica.Numai sentimentalism ieftin. Durere pentru copii, ura pentru "taieri", pentru hoti(nici o specificare logica), dar nici un cuvint despre raportul productie-consum in Romania si despre situatia reala in care sintem.Am spus ca a murit atunci si asa este pentru ca de acum nu mai este "el" ci va fi altul pe care-l vor folosi ca pe "un erou impuns de vaca"altii pentru a demonstra ineficacitatea guvernului."Cei multi vor pune botul fara intirziere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adeca am gresit cind am spus ca n-are logica mai sus.Are logica poporului roman de a incepe sa se vaite si sa induioseze inimi spre a le stoarce lacrimi din penis europenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un om fragil si sensibil, cu bun simt si bine intentionat.Acestea, din pacate, sunt acele atribute care te fac in aceste timpuri -victima sigura! Si asa ca el, dar in alte registre, plang si sufera multi oameni din aceasta tara...nu neaparat pentru ca sunt saraci ci, asa cum foarte bine a spus, de umilinta si durere! Da, nu ne mai simtim respectati, nici macar nu se mai oboseste nimeni sa mimeze ceva, pe fata suntem mintiti si umiliti.Si neputinta chiar te poate darama.Imi pare rau de el, are dreptate si tot ce spune este adevarat, dar, din pacate aud tot cei ce sunt asemeni lui; celorlalti oricum, nu le pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca, in caz de razboi, se va sinucide mai mult de jumatate din oastea cea viteaza a poporului roman si ceilanti vor considera ca e ceva normal, ca nu e decit o forma de protest si ca o sa "cistigam"oricum cu asemenea proteste pte ca dusmanii nostri sint foarte bine intentionati in ce ne priveste si foarte sensibili la gesturi sinucigase. Ura, traiasca poporul roman, care refuza lupta, ura de trei ori ura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eu vreau altul

| radudavid63 a răspuns:

Un psihopat/demonizat. Daca v-ati vedea de treaba si nu ati mai baga in seama ce da la televiziunile "reformiste"(antena3 si realitatea), ati realiza ca va pierdeati timpul doar gandindu-va.