| porcea a întrebat:

Ce parere aveti despre Catalin Predoiu, este el un bun ministru?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este un ministru tanar, se descurca destul de bine, are experienta, a mai detinut portofoliul Justitiei in Cabinetul Tariceanu.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da mi se pare ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine sa rid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte util familiei sale, respectiv socrului sau Calin Zamfirescu care este amestecat in treburi murdare asa cum este falimentrea unor banci romanesti particulare. Catalin Predoiu recurge la tot felul de nelegiuri pentru a proteja interesele familiei sale. Protejandu-si familia, el mai asigura si protectia lui Traian Basescu si a amicilor politici ai acestuia care sunt implicati in acte de mare coruptie la nivel inalt asa cum sunt disparitia flotei navale romanesti, falimentrea Bancii Internationale a Religiilor, distrugerea sistemului bancar particular romanesc s.a.Catalin Predoiu a fost numit la insistenta luii Traian Basescu care a fost si este interesat ca nimeni sa nu se atinga de parchtele politizate (DNA, Parchetul General s. a.) pentru a putea fi sigur ca interesele sale si ale amicilor sai politici nu vor fi afectate. Interesele lui Traian Basescu au coincis perfect cu cele ale lui Catalin Predoiu si ale familiei acestuia. Asa se face Justitie in Romania!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar fără susţinere politică