| mikici a întrebat:

Catalin predoiu es destul de cult si inteligent ca sa devina premier?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine dracu e si asta

| Andrei7520152 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ministrul Justitiei de pe vremea lui Basescu, si fost avocat. A avut o casa de avocatura mega-profitabile inainte sa intre efectiv in politica. de exemplu, intre '98 si 2002, mai toata industria de aluminiu a Romaniei a intrat pe mana rusilor, care mai apoi a fost distrus, iar casa de avocatura al lui Predoiu a legalizat o cota uriasa al acestor tranzactii (numarul exact imi scapa). Oricum, dansul este o lumina. Sper sa ajunga prim-ministru.

| Țoglă a răspuns:

Da