| AC4S4 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei 3 candidati independenti la europarlamentare? (George Simion, Gregoriana Tudoran, Peter Costea)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu imi doresc un europarlamentar care sa militeze pentru unirea cu Moldova.

Ceilalati doi probabil au sanse si mai mici. E o risipa de resurse pentru ca in final e extrem de dificil sa favi ceva ca independent

| gabicoo a răspuns:

Ca independenți ( pe bune ) nu au nici o șansă!
Singurii care au reușit au fost: actorul Mircea Diaconu care a avut în spate Antena 3 și EBA - fata lu' tăticu' care a avut în spate tot aparatul de partid de la PDL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit doar de Simion până acum, care e dușmanul conducerii de la Chișinăulaughing.
n-au șanse să facă pragul. citisem că Simion și-a vândut apartamentul ca sa aibă bani de plătit voluntarii care strângeau semnături. Înclin să nu cred că e adevărat, că ar însemna să fie puțin dus.

| AC4S4 explică (pentru anonim_4396):

Voluntarii sunt neplatiti, din cate stiu.
Mi se pare ca primii doi se axeaza doar pe electoratul din Moldova (George Simion merge pe unirea cu R.M., Gregoriana Tudoran merge pe dezvoltarea infrastructurii de acolo), iar Peter Costea pe electoratul din diaspora (mai precis pe neoprotestantii de acolo - traditionalism, valori crestine).
Nici eu nu cred ca au sanse. Daca te adresezi doar cercului tau inchis si nu iesi putin sa afle si altii despre tine, nu poti strange 200.000 sau cate voturi ai nevoie pentru a trece pragul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Legat de voluntari, mi-a spus asta cineva care e membru în ONG-ul lui.
și văd că e și pe blogul lui: https://georgesimion.ro/......e-alegeri/

dar cred că l-a vândut cu alte scopuri si s-a folosit pentru imagine.