| Piticaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre logo-ul Romaniei, si despre faptul ca vor sa evidentieze Muntii Carpati cu "Explore the carphatian garden"?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

O porcarie. Ca sa "explore the Carpathian garden" trebuie prima data sa ajungi in Carpathian garden. Si cum not autostrazi, not drumuri, not aeroporturi adevarate, not trenuri si gari civilizate, nu prea vad la ce ajuta aceasta Carpathian garden plina de peturi si complet manelizata (si nu ma refer la muzica).
Sunt curios daca va calcula cineva cati turisti straini isi vor petrece intr-un an concediul in Romania si aproximativ cati bani vor lasa acestia aici, sa vedem daca ne recuperam macar investitia in porcaria asta care se numeste "brand de tara".

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Poate madam Udrea sa umble dezbracata si fara frunza prin toate tarile lumi ca turism tot nu se face in Romania, turismul se face cand ai ce sa arati si o infrastructura buna.Pe bune(nu-mi luati in nume de rau) noi ce aratam? Soselele pline de gropi, mizeria la tot pasul, gunoaiele pe care le lasam pe unde facem gratare si le gasesti peste tot, hai sa fim realisti, avem o tara mizerabila si o spun cu toata convingerea pentru ca am termenul de comparatie, am vazut, Serbia, Bulgaria, Turcia, Ungaria, Austria, Cehia, Italia, Germania, Franta, Spania, Portugalia.

| myrazvy a răspuns:

Vezi de ce tara arde si baba se piaptana, pentru ca noi am incercat sa facem un brand al romaniei si unu "intelectuali" au inceput sa-l denigreze, b ai fratilor duceti-va ma in alta tara plecati ma din Romania daca tot nu sunteti multumiti, de ce nu plecati? lasati figurile astea de papagali vorbitori.

| Adyr0 a răspuns:

Este foarte ciudat faptul ca tocmai in momentul cand armata israeliana face antrenamente acolo s-a trezit si Udrea sa promoveze Carpatii.

| danny_7173 a răspuns:

Logo-ul Romaniei deci! pe langa e furat de la mama draq a mai dat udrea si 65 de mii de euro sau cat draq a dat cand putea sa ia unu nou cu 250 de euro

| Ingerasull99 a răspuns:

Logo este o copiatura ieftina , pe bani multi si explore the carphatian garden , nu isi are rost numele , pentru ca , Carpati sunt in mai multe tari si multi nu isi dau seama ca e vb de romania!

| Ingerasull99 a răspuns:

Logo este o copiatura ieftina, pe bani multi si explore the carphatian garden, nu isi are rost numele, pentru ca, Carpati sunt in mai multe tari si multi nu isi dau seama ca e vb de Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
iti dai seama simplu ca este Romania deoarece este scris mare numele tarii noastre
am o parere destul de buna, mai ramane sa-l promovam cu totii, unii pe bloguri, unii pe forumuri, fiecare dupa cum le trece prin "imaginatie"