| Bteen a întrebat:

Ce parere aveti despre Mini-Revolutia de acum? Se vorbeste despre o asa numita Proclamatie de la Bucuresti in care se cer destule. Se aduce in centrul discutiei Regatul-Monarhia Prezidentiala? Ce parere aveti, cum credeti ca se va sfarsi?

16 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Deocamdata e o micro-revolutie. Cand vor iesi macar 50.000 de bucuresteni pe strazi, putem discuta despre proclamatii si alte vise, pana atunci e doar un foc de paie. De putine paie.

| GodBlessYou a răspuns:

Propaganda USL da roade... astea o sa faca lovitura de stat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mini ce e aia ma? aia e maxi golaneala de stadion cu cei din galeriile echipelor de fotbal adunati si platiti de opozitie, pe fondul unor nemultumiri ale puturosilor si intretinutilor de catre stat, care sug sangele celor ce muncesc.nu stiu ce or sa reuseasca, dar vor suge pana vor ajunge la p.a si o vor suge si pe aia, fiindca niste oameni care au inceput sa ne aduca intr-adevar in europa nu sunt lasati sa o faca.nu-i nimic.ne vom bea paharul pana la capat fiindca probabil vor veni niste imputiti nejudecati care vor crede ca daca a cazut basescu au realizat ceva.da vor ajunge ei la putere.dar cei ce-i vor pune acolo isi vor rumega foamea si neajunsurile fiindca nu au gandit acum.fiindca cei ce vin, nu vin sa ne creasca ci sa ne nenoroceasca.succes revolutio- prostilor care-si inchipuie ca cine stie ce mare vrajeala istorica fac. miroase a facatura politica deaici de la Galati.da... miroase urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba frate? ponta si crin sunt nevinovati ca niste prunci.aia nu-i vad presedinti nici deacum intr-o mie de ani.mai degraba tot pe basescu sau pe corneliu tribunul.fiindca in contextul vremurilor ce vor veni si starile conflictuale create in tara el e cel mai potrivit.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce viziuni ai preasfinte tot Basinescu sau Cornel Nebunu,,, pardon tribunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat spun, sper sa se termine cu varsare de sange din orice parte.
Chiar in momentu asta ma uit pe realitatea cum se omoarahappy
Or dat foc la chestii e marfa.

| PeaceDay a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca ti se pare marfa...esti un copil prost rasfatat de parinti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PeaceDay):

Am 15 ani,parintii mei nu sunt nici pe departe bogati si eu traiesc modest tongue
Asa ca daci drecu ca e usor sa dai cu presupusu`.
Si prost nu sunt fi tu sigur/a, daca m-ai cunoaste ai sti cum sunt, cum nu ma cunosti TACI ca nu ajuta pe nimeni raspunsu`tauhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Whatever nu mai are rost sa corectez greseala oh go on

| PeaceDay a răspuns (pentru anonim_4396):

Si atunci cum dracu poti sa speri sa se lase cu varsare de sange? Cum ti se pare marfa? Nu gandesti ca oamenii astia lupta pentru tara? Pentru o viata mai buna...

| pisi1793 a răspuns (pentru PeaceDay):

Mai,cum sa ajungem la monarhie? Ori e monarhie constitutionala, ori functia de presedinte ramane.Pentru ca nu cred ca cineva ar vrea ca votul sa fie censitar, iar indatoririle romanilor sa fie pe primul loc si nu nevoile lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PeaceDay):

Ba da...eram intr-o vaga stare proasta atunci cand am postat "raspunsu`"ala.m-am gandit sa-l sterg da`nu are nici-un rost oh go on...
Si in legatura cu rautatea, asa imi este firea cand sunt in toane proaste fac urathee hee
No offencewinking
Preteni? ca m-am certat cu destula lume zilele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nene hombre? zi drept ce parere ai de ce se intampla? ca te stiam trecut prin ciur si prin darmon? sau prin furcile caudine mai pe latineste?

| yssaa a răspuns:

Cred ca rvolutionari vor primi cea ce vor.(sper).

| copiludepresiv97 a răspuns:

Ajungem ca in libia...winking

| lionbeat a răspuns:

Nu fiti prosti! Ce regat, ce monarhie! Stati linistiti ca aveti un presedinte bun si aveti intelepciunea de a vedea cine dirijeaza revolta si din ce motiv.