| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce părere aveți despre poliția română? Credeti că în această perioadă procedează bine cu verificatul declarațiilor, cu darul amenzii?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, incearca sa respecte legea, dacă populatia nu o face.

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare că se exagerează, cât timp eviți contactu cu alții și stai doar cu familia sau să zic încă maxim o persoană din afară (nu alta mereu) sau doar te duci să zic la o casă la țară cu mașina personală doar ieși din casă urci în mașină ajungi acolo și acolo te bagi iar pe proprietatea ta...
Sau să mergeți mai mulți din același mediu să stați undeva pe câmp și nici asta să n-ai voie mi se pare deja absurd. îs conștientă că sunt mulți retardați de-a dreptu care se duc în continuare și se înghesuie unii în alții și umblă peste tot fără nicio treabă dar încă o dată blamez și nu înțeleg mentalitatea de suferim toți pentru câțiva proști.
De ce nu suntem lăsați măcar să ne plimbăm un pic prin oraș sau în afară în mașină personală? Sau să putem merge la un magazin mai îndepărtat că nu știu, eu am carrefour și vreau kaufland că-mi place mai mult marfa...
Știu oameni care au fost amendați că s-au dus să-și repare mașina că avea nevoie să scape de acea defecțiune ca să-și ducă copilu la spital în alt oraș unde era prevăzut controlul. Deci unii îs de-a dreptu abuzivi

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se procedeaza foarte bine!
Poate ar trebui sa se angajeze mai multi politisti, fiindca nu sunt suficienti sa patruleze toate strazile si gazinele ca sa-i opreasca pe idoti sa iasa la plimbare si sa imprastie virusul, sau sa se contamineze ei si familia lor.
Romania a ajuns pe locul 21 la numarul de morti in lume, din totalul de 210 tari contaminate.
Asta inseamna ca sunt extrem de multi idioti, care ignora legea si masurile de contaminare si igiena.

| CristinaEllenaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Angajările in cadrul poliției nu se fac așa ușor, pentru ca dacă ar angaja acum oameni doar pentru situația disperata actuala, după trecerea pandemiei ar rămâne cu personal subcalificat.
Sa nu mai punem la socoteala ca angajarea unui număr mai mare de personal înseamnă plătirea in plus a unor salarii. Și nu vorbim de 10-20 de angajări, dacă s-ar lua măsura aceasta s ar face angajări in toate zonele țării, ajungând astfel la sute de angajați, angajați pe care statul nu și ar permite sa i plătească intr-un scenariu in care economia este cu totul la pământ.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristinaEllenaa):

Atunci sa scoata pe strada si birocratii din Politie, alaturi de jandarmi si armata, ca-s de ajutor si aceea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia romana arata ca se poate daca vor. Cum ar fi sa aplice amenzi asa pe repede înainte si in alte perioada? Am scapa de atatia idioti din trafic

| Donsavas a răspuns:

Da. Procedează corect deoarece oamenii nu prea respecta legile de fel, ies din casă și multi fără cereri sau un motiv intemeiat. Își asumă răspunderea ilegal sau încercând să "păcălească" legea.

| JicaContra a răspuns:

Cred ca militia face foarte bine ce stie sa faca cel mai bine:
https://www.digi24.ro/......at-1289018

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa sa isi faca meseria. Macar atat dupa ce au facut un an de scoala si se cred mari politisti. De dat amenzi se stiu ca au un plan care trebuie respectat, sa isi faca si ei o norma de amenzi. Pe ce altceva sa le dea grade? Pe statul in birou la cafea?

| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu putem generaliza, ei doar aplica legea

| ioan452 a răspuns:

Nu vreau sa generalizez dar majoritatea fac abuz. Cunosc oamenii care au primit amenzi mari pentru ca mergeau sa-și i-a o pâine. Oricum și cu declarația aia dacă prinzi un polițist care ii place sa facă abuz ii degeaba. Ii adevărat ca și oamenii se plimba aiurea dar mulți merg sa-și i-a o pâine și primesc amenda de 10 milioane. Oricum statul ii de vina in cea mai mare parte. Statul nu vrea sa ne protejeze. Ca crapam sau nu ii tot una pentru
politicieni. Gripa aviară ii un avantaj pentru ei. Au scos polițiștii și armata in strada sa dea amenzi care se duc la STAT. Și pe timp de criza ne fura ăștia, dar ma rog suntem in România.