| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU ce parere aveti despre verificatul telefonului iubitei?

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gelozie nefondată

| OldSoul a răspuns:

Cat timp ar exista incredere reciproca asa ceva nu ar trebui sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti virusi in el?
E ok, cine nu-si doreste un iubit atat de grijuliu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna neincredere, suspiciuni, de aici rezultand certuri si posibil despartirea.
E bine sa mai avem putina intimitate si daca ai incredere in persoana respectiva, aceasta nu te va dezamagi. Indicat ar fi sa vorbesti direct si deschis cu ea daca ai anumite nelamuriri, nu sa ii invadezi intimitatea.

| DrGoogle a răspuns:

Nu strica sa te uiti din cand in cand, fetele iti vor spune ca nu e frumos dar daca nu are nimic de ascuns nu se va supara.
De obicei cand se fereste de tine sau nu vrea sa iti dea telefonul ascunde ceva

| Alexul99 a răspuns:

Depinde,daca da de banuit unele lucruri, cred ca este o varianta pe care oricine ar alege-o.
Dar daca nu iti da nici un motiv sa o suspectezi de ceva, nu are nici un rost, pana la urma e treaba ei ce vorbeste cu prietenele ei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexul99):

Daca da de banuit, DISCUTI. De aia e relatie intre doi oameni egali si nu prizonierat.

| Desireღ a răspuns:

Părere proastă, logic.
Mergi pe încredere.

| Fumiko a răspuns:

O idee proasta, nu se face asa ceva.

| ChiarEu2 a răspuns:

Ai o mentalitate varză!

Răspuns utilizator avertizat
| Random123456 a răspuns:

Asa ceva faci DOAR in cazul in care ai dovezi, mai mult sau mai putin concludente, ca fata face "mismasuri" pe la spatele tau. Dovezi care NU trebuie sa existe doar din imaginatia ta bogata, pentru ca unii baieti isi fac tot felul de "filme", ca sa le zicem asa, cum ca fetele ii inseala si etc (nu spun ca e si cazul tau, nu am de unde sti). Dar daca ai auzit de la cineva ca a vazut-o prin oras cu vreun alt baiat facand chestii prea apropiate pentru "just friends" sau ai auzit-o pe ea vorbind la telefon pe la spatele tau si ascunzandu-ti asta, atunci da, ar merge un control pentru a-ti inlatura orice dubiu, dar NU constant. Si daca e ceva incriminator, propun o discutie calma si deschisa, nu atacuri la persoana. In caz contrar, daca fata e cuminte si la locul ei, pretuieste-o si "stai in banca ta" happy

| anoniiim1807 a răspuns:

Nu e ok. Eu merg pe principiul "ce tie nu îți place altuia nu-i face" si ma gandesc ca daca mie nu mi-ar face placere un anumit lucru sa nu il fac nici eu altuia.

| DroIja a răspuns:

Dac-aș avea iubită, i l-aș verifica.

Răspuns utilizator avertizat
| nicoleta0423 a răspuns:

As spune ca nu e frumos, îi încalci intimitatea și bla bla bla. Dar sa fim serioși în ziua de azi mai exista încredere?