Abh
| Abh a întrebat:

Ce parere aveti despre romii care au palate si masini de lux dar nu isi platesc impozitele? Pe ei de ce nu ii executa silit?

Răspuns Câştigător
| Speedo a răspuns:

Raspunsul este simplu. In primul rand autorizatie de constructie pentru palatele acelea nu are nimeni. Daca mergi la oficiu cadastral o sa vezi ca toti sunt inregistrati cu case din chirpici. Oricum situatia este mai delicata si cu casele si cu masinile. Sa zicem ca faci parte dintr-o comisie care se deplaseaza la fata locului sau esti politist in comuna respectiva. Ce preferi, sa iei un topor, sabie, etc. pe carca sau un pliculet si saru' mana sefu'? Asta pentru ca din pacate in Romania spaga si fuga de responsabilitati sunt la ordinea zilei, iar daca vrei sa iei atitudine nu te sustine nimeni; decat poate mascatii care oricum ajung abia cand te gandesti ca daca ai pierdut 2 litri de sange, oare care sunt sansele de supravietuire in spitalele noastre? Asa ca daca nu exista o atitudine generala impotriva lor plecand de la nivel de conducere de stat si pana la ultimul om nu se va schimba nimic

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deoarece institutiile abilitate ale statului nu isi fac datoria din diverse motive: spaga, teama, indiferenta, neglijenta si tot ce mai vrei. S-auzim si de bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu figurează cu clădiri și terenuri la primărie, nu sunt cu actele de construcție în regulă, etc. și de aici totul!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Sa stii ca nu ai multa dreptate, spaniolii au facut un reportaj despre tiganii din Romania si viata care o duce romanul in Romania si intrase intr-un palat si stii cum isi castigau existenta tiganii? Producand recipiente de tuica si obtin foarte multi bani, pare o prostie dar asta e adevarul

| cristi202 a răspuns:

Ce intrebare! Raspunsul e simplu: banul vorbeste la noi, din nefericire. Dau bani la cei de sus, si sunt trecuti cu vederea la plata impozitelor. Si nu numai a impozitelor.

| MidnightLady a răspuns:

Pentru ca institutiile statului sunt extrem de competente!

| jony a răspuns:

Descurcareti! Asa ar trebui sa faca toti! Daca lor nu le pasa de noi! Noua de ce sa ne pese de ei?winkingParerea mea e ca n-am nici o parere de, Tudor Musatescu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! de te mira? poate nu stii despre rromii care lucreaza in politie si sunt o multime, sa vezi ce li se intampla romanilor cand sunt anchetati de ei, sa-i vezi ce se umfla in uniforma de le plaznesc nasturii, o zi buna!

| Graphee a răspuns:

Sal.

Păi nu îşi plătesc impozitele fiindcă nu vor, acum bagă pretextul că e criză. După părerea mea, şi ar trebui să fie executaţi silit.
Ce? ei sunt mai speciali?

| wykyal a răspuns:

Totul este corect si adevarat an raspunsurile de m ai sus si totusi ce este an Romania anseamna fura cu perdea, munceste sa se vada si vei supravietui