| AlbertoPitbull a întrebat:

Salut, scuze daca am gresit categoria. am primit o somatie cum ca trebuie sa platesc niste cheltuieli judiciare in 15 zile, altfel ma executa silit. Daca nu am nimic pe numele meu si nici venituri, ce pot patii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum nu patesti nimic, dar executarea poate continua cel putin 3 ani (perioada de prescriptie extinctiva) si in aceasta perioada este posibil sa ai salariu, bani in conturi, bunuri mobile si atunci o sa fie ce executa.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este asa cum spui, nu patesti nimic deocamdata. Vezi de unde ti-a venit somatia si mergi si rezolva problema. Chiar daca acum nu ai venituri, poate vei avea pe viitor si te vor taxa.

| AlbertoPitbull explică (pentru darrio2007):

Se poate ajunge sa se execute silit rudele de gradul 1?