| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul de sanatate din Romania? Plusuri? Minusuri? Ce parere aveti de spitale? Dar de doctori?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plusuri nu prea sunt, poate doar pasiunea medicilor care in mod sigur nu lucreaza pentru bani. minusuri... nu stiu de unde sa incep, dar clar salariile medicilor e cel mai mare minus. Mi se pare de neconceput sa castigi 800 ron pe luna in conditiile in care salvezi vieti

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii prosti, altii sufletisti. Eu prefer sa stau cu piesele mele din fabrica decat sa imi strice sanatatea un mituitor care asteapta spaga. Putem trai asa cum ne facem cu mana noastra viata ca mai rau e sa ai datorii in viata pentru o operatie de rahat

| 愛日本 a răspuns:

Nu prea buna.
Te trimit acasa de 3 ori pana sa-ti descopere boala, poti sa mori pana atunci.
Daca nu le bagi bani in buzunar, nici nu se uita la tine, sau se uita cu multa scarba de parca ce fiinta inferioara ai fi.