| DanuTzCarbon a întrebat:

Ce parere aveti despre Windows Phone? Ce plusuri si minusuri ati observat?

4 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Eu am un Windows phone pe care l-am trecut pe Android. Este vorba de un HTC HD2, care din fabrica vine cu Windows 6.5. Telefonul este f bun, stabil, f rezistent, se misca f bine...
La fel era si cand avea Wind pe el, insa nu mai existau update-uri pentru Youtube si alte aplicatii.

Parerea mea este totusi sa iti cumperi direct un Android. Optiuni exista garla. Tineminte totusi ca Lg si Samsung sunt tefoane destul de fragile. N-o sa ai ocazia sa le scapi de prea multe ori din mana.

| ArekkusuKage a răspuns:

Doar doar minusuri cel mai bine este sa iti iei SAMSUNG ca sunt cele mai bune si cele mai interesante, unde ai si garantia promta adica ti-l repara rapid iar in marketul de la android ai ffff multe aplicati bune si folositoare succeswinking

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns:

Windows phone e un windows simplificat...dar e un esec parerea mea ar fi sa iei un Samsung cu android deoarece are android care e un sistem bun de operare si mai e si fabricantul care face telefoanele fiabile in timp

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Windows Phone este aproximativ ca si un sistem de operare Symbian, adica care nu sunt la fel de ''stabile'' ca si Androidul, eu iti recomand sa iti iei de exemplu LG, SAMSUNG sau HTC.happy