| Croampa a întrebat:

Ce parere aveti despre tot scandalul asta cu refugiatii din Afganistan? Sunteti de acord ca acestia sa traverseze toata Europa dupa bunul lui plac?

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu e tocmai in regula, avand in vedere ca nu se cunosc intentiile lor, dupa cum se spunea, foarte bine pot fi si diferiti membri extremisti, ba mai mult pot raspandi si boli, si pana la urma unde o sa ajunga ei? O sa aiba ce munci? O sa aiba unde sta? Nu cred.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru siguranta cetatenilor europeni nu i-as lasa.Pot traversa si teroristii Europa.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu chiar..nu stim ce intentii pot avea.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu.Astia nu au fugit de razboi ca sa gaseasca liniste. Poate asta au crezut da' ce-au facut a fost sa produca si mai multe probleme in Europa.Pericolul nu sunt numai ei ci si cei care nu-i vor:

https://www.rt.com/news/313364-germany-party-threat-bomb/

Aia a fost falsa.Astea 2 au fost reale(nu au legatura cu imigrarea asta masiva da' arata de ce sunt rasistii in stare):

http://www.belfasttelegraph.co.uk/......75174.html

| pufulescu a răspuns:

Prosti sunt cei care ii lasa sa treaca! " Fugarii " astia pe care toata lumea ii plange vor ajunge in Germania sau Anglia si vor avea ajutoare sociale mai mari decat salariile romanilor plus case gratis, cu chiria platita de stat! Asta pentru inceput, fiindca in scurt timp vor fi incetateniti si vor " lucra " adica muta doua paie pe salarii uriase! In timpul acesta romanii raman la mila feluritelor guverne muncind ca sclavii pe 200 de euro, ca in Rusia.

| Resurrection a răspuns:

Nu mi se pare deloc corect... Dar asta e, au probleme mari si nu pot ramane la ei in tara, e normal sa vor sa plece, dar chiar si asa. nu mi se pare corect sa vina in alte tari in numar asa mare.

| ubox7007 a răspuns:

Nu pentru ca asta inseamna ca toti cei care au emigrat legal sa fie fraieri. Deasemenea aia nu vin incoace sa adopte cultura europeana, vin si fac din Europa Afganistan.

| Coquina a răspuns:

Ce scandal? n-aud nimic.