| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Sunteti de acord ca refugiatii sa vina in Romania? De ce?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Categoric.Avem noi necazurile noastre.Si nu toti sunt refugiati.Multi vin cu ganduri ascunse.

| Adry05 a răspuns:

Nu sunt de acord. Nu sunt locuri de munca nici pentru noi, tara e intr-o situatie mizerabila, fix alti oameni pe cap ne mai lipseau. In plus, eu nu cred ca sunt ei asa inocenti si nevinovati cum vor sa para. Cred ca toata chestiunea asta e o strategie pentru a porni al 3-lea razboi mondial.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt prea multi, nu stim ce zace un capul lor.
Iar noi suntem primitori, dar oare o ducem chiar asa de bine?
Cine se mai imbogateste de pe urma acestor refugiati?
De ce toata avalansa asta de refugiati? pana acum nu au dus-o rau?
Bine ca nu noi hotaram.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu depinde de noi, ca cetateni, nici macar de conducatorii.Suntem obigati de Uniunea Europeana sa-i primim si sa-i oferim conditii.
NU sunt de acord. Avem si noi,, refugiatii'' nostri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia au o cu totul alta cultura decat noi, plus ca si asa de abia ne descurcam cu banii sa ne hranim pe noi, niste refugiati imi pot lua locul de munca, si in ultimul rand, nu noi am cauzat nenorocitul ala de razboi, deci nu, nu sunt de acord. Aia o sa aiba parte de mai multi bani decat avem noi. Pe noi de ce nu ne ajuta nimeni? Sa se duca toti in Germania, ca tot Merkel a luat initiativa.
Si pe langa asta, care naibii ar fi refugiatul ala prost care sa vina in Romania? Pe noi ne salveaza saracia, ironic. laughing
Au nimerit doi sa sara granita la noi, si au dat in plans cand au aflat ca au ajuns in Romania, si nu in Ungaria.

| Kanpeki a răspuns:

Eu sunt de acord pentru ca ei sunt de fapt niste victime.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Eu NU sunt de acord. Nu e destul ca ei sunt devina pentru razboaiele facute. Si nu e de ajuns ca noi romanii nu avem locuri de munca si procentajul somerilor e crescut si avem un ajutor social de... Intrebare, sunt romanii nostri cei care ne conduc, guvern..Sa dea de mancare unor refugiati daca ei nu dau de mancare pensionarilor nostri cu o pensie de 300 ron?
Frate, nu is rasista, sau rea.Dar suntem noi destul de saraci si nu avem de munca ..Si plus de asta, de ce sa ii primim cand ei sunt teroristi unii.
Ce sa faca? Sa imi fie frica sa ies pe strada ca imi fura telefonul sau banii? Atunci ies cu vreo sabie ceva.Si le tai eu capurile. Eu sunt contra. Pare rau.

| ubox7007 a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Corect, sunt copii sclavi in Romania si 20 de milioane de oameni care traiesc intr-o tara de lumea a 2-a si altora le pasa sa ajute mai intai pe alti.

| corinastan a răspuns:

Sigur ca da, de ce nu...