prfml
| prfml a întrebat:

Ce parere despre posturile Realitatea si Antena 3, B1, TVR? Sunt posturi impartiale? Spuneti-va si voi parerea, cum si ce ganditi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti spun si eu parerea? laughing
Sunt doua posturi de rahat, iar Razvan Dumitrescu un mare nesimtit.Imi provoaca greata numai cand ii vad chipul pe ecranul televizorului.Insa atata timp cat mai sunt si persoane care nu pot gandi singure si trebuie sa fie,, indrumate'' de altcineva...acele posturi si patronii lor vor prospera.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Singurul de la care am putea pretinde impartialitate este TVR-ul, insa fiecare si l-a tras de partea lui cand a fost la putere, deci tragand linie deja ar fi imoral sa fie impartial.
E logic ca nimeni sa nu isi foloseasca postul de televiziune detinut pentru a-si face prejudicia interesele, cred ca deontologic ar fi ca, macar in campania electorala, fiecare sa isi exprime deschis pe cine sustine si pe cine combate.

@enigma - au fost enumerate patru posturi, nu doua. Stim ca preferi sa nu te referi la TVR si la B1 (scuzati), dar lumea le cam stie fiecaruia orientarea.

| Arthur a răspuns:

Intr-o tara civilizata aceste posturi ar fi disparut de mult din grila de programe si ar fi incasat niste amenzi pentru acoperirea carora nu le-ar fi ajuns nici studiourile(referitor la ceea ce au facut pe plan politic). Amintitiva de Berlusconi(pentru cei care nu stiu acesta detinea un pachet de 4 programe de televiziune pe satelit)programe care nici macar nu se ocupau de politica, fiind in general programe de divertisment, a fost obligat intrand in politica sa renunte la ele. Felicit inteligenta romanilor care au reusit si singuri sa aiba ata discernamant in a alege adevarul de minciuna.

| Arthur a răspuns:

@ardnaxur1961 Tipic activistilor de partid e sa prezinte in unele cazuri situatia exact pe dos. In primul rand, poate in creierul tau daca e televiziune privata poate sa faca ce vrea. Draguta, exista o asa numita deontologie profesionala obligatorie si in cazul unui ziar de provincie. Orice stire trebuie sa fie verificata din cel putin 3 surse independente una de alta. Care au fost cele trei surse in cazul filmuletului trucat? Sau Patriciu face cat trei? Despre telecomanda vreau sa-ti spun ca platesc si cele 2 posturi de cacao la care nu ma uit doar pentru ca sunt bagate la pachet. Eventual sa se declare posturi de partid PSD sau PNL si sa se aboneze la ele care vrea.happy Tie iti pare ca Basescu are in spate 10 partide sau Geoana? Ne crezi chiar atat de tampiti? Am vaga parere ca esti masochista, cei tineri care nu au trait 'epoca de aur ' au o scuza, tu insa ori ai facut parte din aparatul de partid (cel care a confiscat revolutia timisoarenilor si a intregi tari )ori ai interese de moment, ori scuza-ma, dupa parerea mea nu-ti mai functioneaza harddisk-ul.tongue

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In afara de TVR, toate sunt posturi private de televiziune si, fie ca ne place, fie ca nu, isi expun propriile conceptii.
Cu TVR e alta gasca-n alta traista. Ar trebui sa fie impartiala. Se straduieste (cat de cat) in sensul asta. Numai ca, in campanie electorala este greu sa fii impartial.
Bunaoara aici, pe TPU, daca incearca cineva sa fie impartial, sar 10 pe el ca e ignorant, comunist, idiot pentru ca n-are aceeasi parere cu ei. Pumnul in gura sa traiasca!
Slava cerului ca s-a inventat telecomanda, asa ca putem butona si gasi un canal pe care sa vedem ceva interesant.
@BitterSweet: lumineaza-ma, te rog, ce intelegi tu prin tara civilizata in contextul dat? O tara in care sa existe O SINGURA televiziune aservita liderului de moment?
Eu stiu ce inseamna asta, din anii dinainte de '89, cand, din cele 2 ore de program, 1 1/2 era despre "conducatorul iubit", iar restul, imnul de inceput si sfarsit de program. Iar atunci, din pacate, puteai sa ai 10 telecomenzi, ca tot nu-ti foloseau la nimic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Cine nu-i cu noi e impotriva noastra" rules! QED.

| User a răspuns:

Daa.foarte "impartiale". mai ales realitatea si antenele laughing

| clauss a răspuns:

S-a vazut cel mai bine ce posturi tine cu geoana si ce posturi tine cu basescu, exemplu, pe un post conducea geoana la sondaje cu 80 % la 20 % ( cred ca realitatea) iar pe b1 conducea basescu cu 84% la 16 %

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sigur sint impartiale. In special acum in campania electorala s-a vazut cel mai binehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@regis-ma faci sa rad.Cred ca nu stii cine este directorul TRV la ora actuala:Alexandru Sassu.Sa-ti spun si cu cine este? Este cu...PSD.Daca vrei sa te documentezi, fa-o, insa nu veni din nou cu temele nefacute ca iar iti dau na-na! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antena 3 e cea mai tare, Mircea Badea face cat toate celelalte posturi sau "canale"laughing

| ciucuda a răspuns:

Dar ce parere aveti despre stirea ULUITOARE referitoare la Basescu de pe http://blog.imperiaonline.me/?

| stefan97 a răspuns:

Pai Antena3 si cu Realitatea sunt sigur impartiale. Unii sunt pro Basescu ceilalti sunt cu Basescu pana in maduva oaselor. La B1 si la TVR nu stiu sigur pe cine sustin dar...tot impartiale sunt.