| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Ce partid ați vrea sa iasă după alegerile din luna mai? Cu cine țineți? Sper sa nu fiți cu PSD-ul fiindcă sunt niște hoți.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cel mai important este ca PSD sa nu câștige, eu as vota alternative für deutschland

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

și vezi că în martie 2020 Dragnea poate sa fie prim-ministru deci nu exclude să se întâmple multe
și n-aș exclude sa fie posibil si mai devreme de 2020

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul pentru moment.
Tu chiar nu iti dai seama ca lumea s-a saturat de PSD si nu vor mai fi favoriti la ...nimic?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

"și vezi că în martie 2020 Dragnea poate sa fie prim-ministru deci nu exclude să se întâmple multe
și n-aș exclude sa fie posibil si mai devreme de 2020"
Fabulezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Care e fabulația?))
Martie 2020 dacă nu intervine oug-ul ot complet de 5
Mai devreme dacă intrrvine))

O sa se vada la vot cine s-a saturat si cine nu, parerea mea.

| Plato a răspuns:

Tin si votez cu USR+plus.

#exist #insist #rezist
Puie MSD. laughing

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

"O sa se vada la vot cine s-a saturat si cine nu"
Corect.

| RainmakerX a răspuns (pentru Thecurious):

Nu vor castiga de data asta.

| Thecurious a răspuns (pentru RainmakerX):

Ce te face sa crezi asta?

| Frank51 a răspuns:

Votul este confidential. Pot sa te asigur ca vremea celor din PSD apune in anii ce vor urma, chiar daca vor ramane acum la putere este doar o problema de timp pana cand o sa cada.

| AC4S4 a răspuns (pentru crud):

Eu ți-am dat o pagina de wikipedia, un site credibil. Tu îmi dai un articol de pe un blog?
Nu ai de ales între două rele, sunt vreo 9 partide care candidează și 3 independenți. Lozinca pesedistă menită să țină prezența la vot scăzută pentru a lua ei cât mai multe locuri ("toți sunt hoți, nu am cu cine vota") nu e valabilă.
E și urât să îi faci hoți, din moment ce nu ai dovezi. George Simion, Rareș Bogdan, Clotilde Armand...De ce spui că sunt hoți?

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru RainmakerX):

Să sperăm că nu, dar la câți pensionari sunt e cam greu să nu câștige! Toți pensionarii sunt impresionați de mărirea pensiilor, deci... eu totuși mai am o speranța ca nu vor ieși!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici ca il numeste Iohannis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Depinde de jocthinking
Poate să-l oblige ccr
Eu n-as exclude nici sa nu mai fie Iohannis.
Poate fi si ministru fara acordul lui Iohannis, daca schimba structura guvernului si merge la vot in parlament

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc ca il poate obliga ccr, nu in spiritul constitutiei care e destul de clara in sensul asta.
Iohannis trebuie sa o comita grav pana la toamna sa nu iasa presedinte iar.
Cat despre modificare... e cam complicat, trebuie sa modifice constitutia ca sa se numeasca altfel premierul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar sunt mai multe pârghii în sensul ăsta.
și îl poate obliga ca și în cazul lui Kovesi.
poate fi și suspendat.
nu premierul se poate numi astfel, dar membrii guvernului da(, pe actuala constituție.

păi e foarte aproape s-o comită: eu nu-l mai văd președinte dacă nu i se validează referendumul. și aici aș zice că-s 50-50 șansele acum