| Henrypericolpublic a întrebat:

Cu ce partide tineti! Pe care le agreati?
Ce partid/candidat o sa votati?
Dar la presedintie pe cine ati vrea?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu AfD, Merkel sa plece as vota zi si noapte

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am un partid anume, din familie am fost PeDisti, dar acum s-a imprastiat si partidul ala...
Votez in general partide/oameni de dreapta, inca nu stiu ce o sa votez la urmatoarele alegeri, nici macar primar nu stiu pe cine as alege, actualul e PNL-ist, si nu a facut absolut nimic pentru dezvoltare.
Pe Iohannis l-as mai vota o tura, chiar daca e mutulica si "nu face nimic". Macar nu face prostii. Ar trebui unul mai 'agresiv' fata de opozitie, dar e ok si asta.

| SilentRain a răspuns:

Cu nici unul, nu ma duc la vot

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

Exact asta vrea mafia.

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Nu vreau sa fac parte din tâmpeni asta cu votatul

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

Pacat ca tu crezi ca e tampenie...

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Toată treaba asta cu votul din punctul meu de vedere nu e decât o falsa impresie ca noi alegem, indiferent de ce alegem tot ca eii o sa fie, no sa schimbe nimic indiferent de voturile noastre
Ar trebui sa fie un singur partid și ala doar pentru popor

| PumpkinDoll a răspuns (pentru SilentRain):

Nu puteam s-o spun mai bine.

| Plato a răspuns:

Eu #votez cu USR+plus si Klaus Iohannis.
Agreez cat-de-cat si unii membri PNL, dar nici pe departe ca pe cei din USR+plus.

| AC4S4 a răspuns:

Partidul/alianta pe care as vota-o ar fi Alternativa Dreapta.
Ei nu candideaza, asa ca voi vota cu PNL.
La presedintie nu as vrea sa votez cu domnul Iohannis, as opta spre un candidat mai de dreapta decat dansul. Insa, nu prea cred ca vor fi alte variante. Evident, daca in turul 2 se va ajunge la Iohannis si un candidat PSD-ALDE, voi vota cu Iohannis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psdu că ăsta e tata nostru

| TristanTzara a răspuns:

Cu PCR, am auzit în 65' că au candidat nou în politică, unu' Ceaușescu.