| Anomim2025 a întrebat:

Ce partid naționalist serios există în România? Cum este Frontul National în Franța de exemplu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista nici un partid destul de mare, ca este serios sau nu este o alta discutie.
A fost PRM dar de ceva timp este in cadere libera si nu mai conteaza pe scena politica.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

PRM, PRU, Partidul Noua Dreapta, Partidul Blocul Unitatii Nationale si Partidul Demnitatii si Identitatii Nationale.

| sublime89 a răspuns:

Nu este niciunul serios in prezent, dar urmeaza. Tendinta lumii e clara. Prostia cucereste teren pe zi ce trece. Nu putem spune ca nu meritam. Omenirea merita sa dispara, si inca repede. Sper ca fascismul sa ajunga la putere in toate tarile, si apoi, intr-un final apocaliptic, sa se atace toate intre ele si sa se distruga reciproc pana nu mai ramane nimic. Pana la urma, asta stie fascismul sa faca cel mai bine. Fiecare popor fascist se crede cel superior, si vrea sa le distruga pe toate celelalte popoare "inferioare". Reteta fericirii si a pacii absolute.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Politica e o cwrva. Ea este facuta de partide, chiar si de biserica. De unde scoti asta -serios -, adica cu Certificat de Garantie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRM-ul(Partidul Romania Mare).