| BogdanM275 a întrebat:

Salut, de ce Romania, nu are un partid naționalist foarte vocal?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca nu-i la moda si, de altfel, toate partidele practica nationalismul, atunci cand le convine, chiar si cele declarate socialiste, cum este PSD.

| RAY a răspuns:

Ce sa faca ala, sa cheme aia 5 milioane inapoi in Romania, sau ce, ce nationalim poti avea cand tu esti vandut deja, tara asta nu are economie, fara economie esti praf si pulbere simplu, esti o colonie atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faca cu el?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca nationalismul e o notiune perimata si mai ales nu tine de foame, de aia.

| Bizon95 a răspuns:

De ce nu avem IMBECILI PUSI PE RAZBOI?!?
cum a fost POTAIA DE PRUTEANU, care vroia sa folosim NUMAI cuvinte romanesti chiar daca el nu ar mai fi avut functie pentru ca senator nu e cuvant romanesc

nu stiu, DAR IMI PARE BINE CA NU AVEM

nationalismul e una dintre cele mai mari imbecilitati posibile, ww1 a inceput de aia, si a produs coMUISMUL, l-a produs pe Hitler si implicit si ww2, au murit zeci de milioane de oameni, iar noi am avut 40 de ani de dictatura coMUISTA

totusi, TOTUSI, banuiesc "de ce", din acelasi motiv din care se pleaca masiv din tara: TARA ASTA E DE RAHAT!

| Alexandrionelu a răspuns:

A avut 2, cel puțin, dar Vadim Tudor a murit, iar Gigi Becali s-a retras din politica. Momentan lipsește cu desăvârșire un "Trump" mioritic.

| TristanTzara a răspuns:

Păi ce țări au așaceva?
Mai bine nu. Este unul "naționalist" mic, și mai au puțin și se pozează cu Hitler.

Deși, nu știu dacă erai treaz în timpul ultimelor europarlamentare, n-ai văzut cât o încercat să ne mângâie la patrie cele mai mari partide?