| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Sa spunem ca : In Romania apare un nou partid ultra-nationalist si da fiecarui cetatean un sclav din Africa, ce ia-ti face? Lati bate si la-ti infometa sau v-ati purta frumos cu el?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Hai sa fim animale cu bun simt, aia nu sunt oamenii? cu toti am avut sansa sa ne nastem negri, albi etc nu este o alegere ceea ce te ai nascut, aceste idei extreme trebuie eliminate, nu vezi cat rau au facut, si negrul ala poate avea un suflet bun, aiurea gandire

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Da;( e trist ca Anglia se ocupa cu comertul lor, si majoritatea costau cat o punga de sare :/

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

E trist ca niste asa zis tarii civilizate uni considerau alti semeni a lor o punga de sare,cele mai discriminate fiinte au fost femeile si sunt si in prezent, asta e pacat, de asta dogmele, falsele credinte trebuie eliminate, trebuie educata simtul critic rational, gandirea rationala

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Da...ai mare dreptate aici big grin eu nu a-s suporta gandirea sa am viata unui om in maini...

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Gabriel trebuie sa evoluam spre ratiune,momentan suntem primitivi,ne bazam pe instincte mai mult,avem credinte credinte,generalizam usor,sa fim seriosi mai mult rau au facut alti decat negri dar tot ei sunt numiti primitivi, albi au omorat popoare man,america de sud,nord, austrialia, asia, africa, inclusiv intre ei

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Stiu :/

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ies in strada si fac greva, indiferent de nationalitate toti sunt oamenii si au drepturi happy