| omulpaiangan a întrebat:

Ce poate sa iti faca politia daca te gaseste cu un briceag la tine?
Dar daca "victima" te acuza ca ai avut briceag, dar tu intre timp scapi de el si spui ca minte, se poate afla adevarul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce se intampla acolo, politia poate face anchete, victima poate veni cu martori samd.

| IsabelaIssa a răspuns:

Violenta nu este o solutie! Incearca sa eviti astfel de probleme, cred ca iti sta mai bine liber.winking Briceagul este o arma alba, poti cadea victima foarte usor, de asemenea poti fi acuzat foarte usor de tentativa de omor.

| Daria461 a răspuns:

Pai... Eu zic ca daca il gaseste o sa zica ca doreai sa il ataci cu acel briceag. Dar daca scapi de el. Victima te poate acuza in continuare deoarece nu are nici o dovada... Corect? Politia tot timpul va cere o dovada. Iar victima neavand, iti va face politia nu iti va face nimic.