| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Ce șanse sunt de a intra România în zona Schengen la următoarea votare?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca sunt 2 optiuni, respectiv ne primesc sau nu ne primesc, eu spun ca sunt 50% sanse.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1%

| ReddY25 a răspuns:

Slabe spre deloc

| carevaescu a răspuns:

Sunt mai multe sanse sa se destrame europa din cauza ultranaționalismului in crestere.

| goguPatent a răspuns:

0 - ca nu meritam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Austria nu ne va permite in Schengen pentru ca nu vrea sa ajunga imigrantii musulmani la ei! Ei vin de prin Turcia si trec prin Europa de est! Daca ne da voie va fi liber la granita si vor intra usor!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Zero șanse, ținând cont că în iunie 2024 vor fi europarlamentare și din ianuarie încep neoficial campaniile electorale.
Din 2025, după instalarea noului parlament european se poate vorbi din nou despre Schengen și numai dacă nu se întâmplă alte evenimente neprevăzute!

| Standt a răspuns:

Egale cu ridicarea vizei pentru SUA: zero!

| Darius50boss a răspuns:

Nu sunt decât poate 10%

| Ionut632 a răspuns:

Nu prea cred ca exista sanse