| Amiiiutzza a întrebat:

Ce se întâmplă dacă bat o fată (îs fată) (am avut odată probleme cu poliția și am fost la scl de corecție și umbla protecția copilului) ce se întâmplă? nu vr sa o bat dar vr sa știu ce se întâmplă

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca poti fi condamnata pentru infractiunea de lovire sau alte violente sau chiar pentru cea de vatamare corporala, in functie de urmarile bataii, respectiv numarul zilelor de ingrijire medicala necesare pentru vindecare.

| Simpatic a răspuns:

Probabil ajungi inapoi la scoala de corectie, iar daca esti majora poti sa ajungi si la racoare depinde de incadrarea juridica...

daca poti domina in lupta corp la corp pe cineva atunci cand te ataca, cel mai intelept este sa-l imobilizezi nu sa-l distrugi

mai avem o fata dura pe aici care face arte martiale poate o stii @LarisaChe07 si ea bate tot ce prinde!winking