| Lolo093 a întrebat:

Ce se intampla dacă pleci de acasă la iubitul tău și ai aproape 16 ani fără 5 luni? Vreau răspunsuri nu jigniri.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le spui parintilor unde esti, pentru a nu fi data disparuta. Parintii pot solicita reintoarcerea ta la domiciliul lor, printr-un proces civil. Daca obtin o hotarare judecatoreasca in acest sens vei fi obligata sa te reintorci la domiciliul lor si daca refuzi o pot pune in executare printr-un executor judecatoresc care poate implica si politia, daca exista opunere la executare din partea ta, a iubitului sau altei persoane.
Te sfatuiesc sa nu faci asta, ramai cu parintii pana la 18 ani si apoi poti face ce vrei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample... iti strici tineretea in principiu, iti distrugi relatia cu parintii, posibil sa iti strici viitorul si eventual il mai bagi pe iubi tau in belele

| Dandinelle a răspuns:

Parintii te pot da disparuta.