| Prohesor a întrebat:

Ce se întâmplă dacă scrii obscenități în secțiunea de comentarii la videoclipuri pe YouTube?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

YouTube iti poate sterge comentariile iar daca ai cont sa-l suspende sau sa-l stearga.

| Declopogiani a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am făcut prostia asta o dată.

| Simpatic a răspuns:

Treaba functioneaza fix ca pe TPU, cineva care se considera jignit din orice motiv, raporteaza comentariul respectiv, si cineva din stafful Youtube il va sterge si va actiona cum crede de cuviinta fata de userul care a scris obscenitati! fie doar va sterge comentariul acela fie va sanctiona userul care a lasat acel/acele comentarii cu continut vulgar!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se sterge commentul daca cineva are chef sa modereze

| gabicoo a răspuns:

Te fac prohesor dă muzichie.

| Declopogiani a răspuns (pentru gabicoo):

Cum ai zis. Nu știi să vorbești?

| gabicoo a răspuns (pentru Declopogiani):

Prohesor își zice userul care a pus întrebarea, iar muzichia se referă la muzica bisericească. Am încercat o figură de stil. Dar ce să-ți fac dacă tu n-ai terminat de citit abecedarul.

| ReddY25 a răspuns:

Îți vor șterge contul

| Furnicuta000 a răspuns:

Ori ti se sterg automat daca e cenzurat ca la tik tok (ai vazut ca tik tok sterge automat daca scrii ceva jignitor) ori le sterg cei care au postat clipurile. Ori le lasa acolo. Dar nu e frumos sa te apuci sa scrii lucruri urate la niste straini

| LisaJulie a răspuns:

Cel mai probabil vei fi raportat și posibil sa ți se șteargă! Dar sunt o grămadă de înjurături pe YouTube pe care nimeni nu le raporteaza