| AndreiVasilas a întrebat:

Ce se intampla la contestatie daca o intrebare in cadrul academiei de politie a fost formulata gresit?
Este acceptata contestatia?
Care este regula in astfel de cazuri?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de intrebare, respectiv daca putea avea un raspuns corect sau nu.
Daca intrebarea putea avea un raspuns corect se va lua in considerare si va fi admis si punctat acel raspuns corect, fara a lua in considerare raspunsul din barem.
Daca nu putea avea un raspuns corect atunci intrebarea va fi eliminata din grila si se vor acorda tuturor punctele aferente acelei intrebari.