| Alexandru_Flavian_2001 a întrebat:

Ce se intampla daca fac contestatie la o materie? Cu ce ma ajuta? Cum decurge contestatia?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca te referi la bac : de regula ti se scade din punctaj, nu ti se mareste. Foarte multi au patit acest lucru, iar cei carora li s-a marit nota nu au mai trait sa povesteasca si altora. Glumesc aici la ultima parte, dar e pentru ca nu ma pot abtine : mereu dupa contestatii ai o nota mai mica.

| Random123456 a răspuns:

Contestatia o faci in caz ca nu esti multumit cu nota ta si consideri, mai bine spus ESTI SIGUR ca meritai o nota mai mare. Deoarece la contestatii iti poate scadea nota. De exemplu sa spunem ca la romana ai luat 8, depui contestatie si apoi dupa ce ti-o reevalueaza, profesorii considera ca meritai 7, 5. Asa ca nota finala va fi 7, 5. Sau poate fi si mai mare, acum tu stii ce ai facut.
Ca sa faci contestatie, mergi la scoala dupa ora 16:00, la secretariat, iti va da o foaie pe care sa o completezi si atat happy Succes.