| Davcid202 a întrebat:

Ce se poate intampla daca am aratat pe net numărul unei persoane iar acum aceasta este sunată

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este deranjat de altii poate sa te dea in judecata pe cale civila, in baza raspunderii delictuale pentru afectarea dreptului la viata privata si sa solicite o suma de bani drept daune morale.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu știe că l-ai "arătat" tu atunci e ok. Nu vei păți nimic.

| Davcid202 explică (pentru anonim_4396):

Si daca se stie ca eu l am trimis

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davcid202):

Poate să te dea în judecată.
Nu știu sigur că nu prea cunosc legislație.
Întreabă-l pe userul Ioandelasal că e fost procuror.
El e cel mai în măsură să te lămurească la chestii de genul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am fost procuror. De unde ai tras aceasta concluzie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Unii dintre useri au spus asta, ori că ești fost procuror ori jurist.