Întrebare recomandată | tutuzify a întrebat:

Recent mi s-a intamplat ceva dubios.
O prietena de-a mea a fost sunata de pe numarul meu dar cu siguranta nu am fost eu si apelul nu a fost dat de pe telefonul meu. Nu inteleg cum. Se poate ca sa imi foloseasca cineva numarul de pe un alt telefon?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca ai abonament suna la relatii cu clientii de la compania unde ai abonamentul si spune-le situatia, sa-ti spuna ei ce e de facut. Se poate sa ti se fi clonat sim-ul si daca ai abonament te poti trezi cu o factura imensa de plata, ca ala vorbeste de pe numarul tau. Deci urgent la relatii cu clientii, nu astepta sa se aduna miliaone multe de plata

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Eu am patit-o cu sms-urile. Cineva a trimis un mesaj injurios unui prieten ca si cum ar fi fost trimis de mine. Ciudat e faptul ca dupa ce l-a primit, s-a si sters in mod miraculos din istoricul mesajelor.
Pe urma m-a sunat sa ma intrebe ce mi-a facut de i-am vorbit astfel laughing
Cred ca "cineva" se joaca cu noi...

| unknownn a răspuns:

Da,pentru ca exista Caller ID spoofing, eu am primit apel de la propriul meu numar.