| Isabela_6206 a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu platesti abonamentul la telefonpentru o perioada indelungata sau chiar niciodata si costul ajunge la o suma mare mare? Ce face Vodafone, orange, cosmote sa isi recuprere bani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa dea in judecata debitorul, sa obtina o hotarare judecatoreasca de obligare la plata si apoi sa-l execute silit prin toate caile posibile - poprire pe salariu, conturi din banci, executare silita mobiliara ori imobiliara. Numai bine!

1 răspuns:
| lexx_8353 a răspuns:

In unele cazuri nu se intampla nimic.Dar daca au dovada ca bunurile casnice sunt puse pe numele unui membru al familiei pot sasi recupereze banii prin retragerea bunurilor familiei in contul banilor.se intampla cam rar dar se poate intampla