| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă o persoană intră în posesia unei adeverințe pe care sunt trecute datele mele personale/de pe buletin? Mă întreb dacă se poate folosi de acele date și pentru ce.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o poate folosi la ceva, de regula trebuie sa corespunda cu actul de identitate, ori nu il are pe al tau.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O adeverinta se foloseste doar de cel ce poseda cartea de identitate ( buletin nu se mai face de zeci de ani) si numai pentru ce a fost eliberata.
Asa ca daca ai pierdut-o nu se intampla nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Fara buletin, in care ai si poza, nu poate face nimic.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca le poate folosi.

| raluk27 a răspuns:

Nimic. Nici daca ar avea buletinul tău nu ar face nimic.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu poate face prea multe. Mai exact cred ca nimi, fara buletinul tau.