| anonim_4396 a întrebat:

Ce se va intampla daca un politist ma trecut intr o agenda!? Vreau o lamurire!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va intampla absolut nimic. Am vazut ca ai spus ca fapta a fost savarsita in urma cu 3 ani, pesemne o contraventie usoara si te-a sanctionat cu avertisment, pentru aceasta sanctiune nu trebuie incheiat proces-verbal de contraventie. Te-a notat doar pentru a te pomeni in raportul sau.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti faci griji pentru cazier, fii cumintel si nu mai repeta ce ai facut, cand te-a notat politistul in carnetel.

| zilog a răspuns:

Am înteles de la Malin Bot că ei au doar pe câțe unul care știe legi si să scrie corect pentru că intr-o amenda nu poate sa scrie cu greseli gramaticale sau chestii de genul asta, si ei merg cu agenda la scriitorul de la sectie si daca vor iti fac amenda
daca ai facut o fapta micuta si poate sa te ierte te iarta
depinde ce ai facut

parerea mea!

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Fapta a fost acum 3 ani in urma! Ma poate afecta pe viitor!?

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca esti robot! cum se zice pe aici TROLL sau trol

daca era vorba de o fapta de 3 zile mai era o chestiune de discutat.

Nu are nici un rost discutia ta de acum la atat de mult timp

Ca si cand eu as pune m-am culcat cu o femeie
si sa intreb pe acest site daca o fi ramas insarcinata

apoi vin si spun ca in anul 2005 m-am culcat cu acea femeie

si discutia o fac azi

Cam la fel fara rost este sa vii cu lucruri din astea atat de vechi
aproape toate faptele in afara de crima s-ar fi prescris intre timp!

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Intreb ca sa nu ma afecteze cumva ca este nevoie la munca de cazier judiciar si nu vreau sa-l am patat!

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Bat si eu câmpii acum : Dacă aș avea o putere aș declara prostia atentat terorist la securitatea statului și i-as condamna pe toți oamenii care au carențe atât de mari în lucruri ce țîn de cultură generală la continuarea canalului București port la Mare
Bine înțeles unde săr face si reabilitare
un fel de școală de corecție unde ar fi si cu muncă dar și cu legislație
3 ore / zi legislatie chestii utile reale folositoare oamenilor
si 8 ore de munca
si fiecare om ar putea sa se elibereze când ajung să capete minimum de cunoștințe generale colerate cu vârsta lor
pentru ca să nu mai constituie prin carentele lor intelectuale un adevarat pericol public.

Scuze câte o dată mă apucă șî pe mine!

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Corect dar eu nu vreau sa am acel cazier judiciar patat!

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Parerea mea este ca esti un trol.
dar hai sa zicem ca nu esti trol
ti-a spus Ioandelasal ca sa stai linistit
acum de ce mai scarmeni lucrurile

eu cred ca omul asta Ioandelasal este ceva jurist sau judecator

si eu l-am observat in mai multe raspunsuri si ii dau dreptate
el are dreptate in 99% din cazuri

| FabricantDeGunoi a răspuns:

O sa te sune sa iesiti la un suc