| Udrescu_Gheorghe_1998 a întrebat:

Ce te intreaba la interviul pentru viza de SUA?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Interviul pentru viza nu inseamna neaparat intrebari! Ofiterul consular are deja raspunsurile la intrebari in genul celor sugerate te catre userul doctorandus --- ele se afla in formularul de aplicatie pentru viza! In cazul in care cele declarate in formularul de aplicatie nu sunt suficient de convingatoare pentru acordarea vizei, ofiterul consular iti va cere documente suplimentare (in functie de categoria vizei solicitate).

p.s.In 2012 am fost la un asemenea interviu( pentru o viza turistica pe care am si primit-o ).

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Orice te intreaba ori vei raspunde te asigur ca nu o vei primii.laughing) poate doar daca ai castigat la loto...laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, iti pune fie unele intrebari penibile, gen ai ganduri teroriste, vrei sa emigrezi definitiv, samd sau iti dere unele documente sa le verifice

| doctorandus a răspuns:

Nu am participat la un astfel de interviu, dar probabil te intreaba de ce vrei sa te duci in SUA, ce o sa faci acolo, daca vrei sa ramai acolo, daca ai de munca in tara de bastina, daca ai familie in tara de bastina sau in SUA, ce garantii oferi ca te reintorci, etc.

| Radu284 a răspuns:

Ce fel de viza? Turistica?