| alexutzascumpy91 a întrebat:

Ce trebuie pentru oautorizatie de constructor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie sa-ti faci o firma sau sa obtii autorizarea ca PFA (persoana fizica autorizata).
Pentru aceasta trebuie sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si afli actele necesare. Pentru PFA le gasesti si in OUG nr.44/2008, in anexa acesteia.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mai multe acte, depinde de zona si de tipul constructie. Mergi la primarie sa aflii exact ce ai nevoie pentru cazul tau.

| alexutzascumpy91 explică:

Nu sami construiesc o casa imi trebuie o autorizatie sa fac la altcineva casa eu fiind meseriasul