| afrodita17 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa imi pun alocatia pe card?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Rectific raspunsul, mi-am dat seama dupa ce am dat raspunsul ca esti eleva, trebuie depusa o cerere la secretariatul scolii cu mentiunea ca doriti sa primiti alocatia pe card. Asta o va face unul dintre parinti si trebuie neaparat sa aiba card si un nr. de cont cand depune cererea.

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ai fost la o banca sa intrebi acest lucru si nu te-a lamurit un functionar?
Cateva formulare completate, si gata, o scoti de pe card, cu un leu pe luna mai putin.
Spor!

| borsec a răspuns:

Ca sa iti pui alocatia pe card trebuie mai intai sa-ti deschizi un cont de debit la o banca pe care o vrei tu bineinteles, apoi in fiecare luna cand iti ridici de la posta alocatia treci pe la banca si faci depunerea alocatiei in cont, prin simpla completare a unui formular. Dar atentie, bancile percep comisioane la retragere de numarar, la plata cu cardul la operatori, deci o sa-ti ia din bani.
Bafta!

| nicky a răspuns:

Trebuie sa aiba parintii un card la o banca si cred ca trebuie ca unul dintre parinti sa faca o cerere pe care o depune la secretariat cu nr. contului si cu mentiunea ca vrea sa primesti alocatia pe card.

| nicky a răspuns:

Scuze, primul raspuns l-am dat crezand ca e vorba de o mamica si intreaba de alocatia copilului, am editat raspunsul dar a aparut cam tarziu asa ca dandu-mi seama ca esti eleva si nu-ti foloseste primul raspuns l-am scris pe al doilea si acum vad ca a aparut si primul modificat.

| kh1ss a răspuns:

Trebuie sa mearga parintele la scoala si sa depuna o cerere... si apoi sa mearga la banca... sa faca un card...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contul il puteti deschide la Banca Transilvania pentru ca nu percepe comision.si elevul poate sa isi deschida cont. s-ar putea sa trebuiasca si semnatura unuia din parinti.nu mai tin minte.eu am deschis contul acum 2 ani