| Irinutzu a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a inscrie un scuter la primarie cu numere galbene de comuna avand la scuter acte pe belgia(deel1, deel2 si un fel de civ)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inregistrarea la primaria localitatii tale de domiciliu se face conform regulamentului propriu al acesteia, asa ca du-te la primarie si vei afla sigur de ce acte ai nevoie si daca il poti inregistra cu actele pe care le ai.
De asemenea se poate sa gasesti regulamentul si pe site-ul oficial al primariei.