| ellene a întrebat:

Ce vor sa faca astia din Romania? Voi ati fi in stare sa votati un evreu pentru a ne conduce tara? Mai nou, Nati Meir s-a "aliat" cu Adrian Minune si vor sa convinga romanii sa il voteze ca presedinte... unde mai pui ca purtatorul de cuvant al acestui "candidat respectabil" e Monica Columbeanu! O combinatie mai fantastica nu stiu daca se gasea! Sper sa fie mai multi oameni cu capul pe umeri in Romania, decat manelisti si alte specii...nu vreau sa jignesc pe nimeni insa vad ca se duce tot de rapa! Cum comentati? sad

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce nu incerci sa vezi si partea buna a lucrurilor? Tema: imagineaza-ti o intalnire de campanie electorala televizata intre Nati Meir, Gigi Becali si Sorin Oprescu. Moderata de...sa zicem...Cristi Tabara.
Daca mai participa si "staff"-urile de campanie... te las pe tine sa-ti imaginezi mai departe.

mira
| mira a răspuns:

Nati Meir este convins ca nu va castiga.Persevereaza insa fiindca da bine la biografie sa te numesti "fost candidat la presedintia Romaniei".

| mariobros a răspuns:

Pai cred ca asocierea asta spune tot, oricum nenea meir e constient ca nu are nici o sansa, dar isi face jocul prin faptul ca mai atrage de partea lui niste voturi pe baza carora va negocia cu cei care vor avea nev de ele pentru a castiga alegerile. bleah, da asta-i politica...

| mariobros a răspuns:

Si mai este un aspect: oare nu incearca sa atraga atentia populatiei asupra lui de la altceva? Unul ca el, si altii care vor apare ca si candidati nu au alt rol decat de `sageti`, sunt in slujba unui partid si incearca sa le acapareze cat se poate din voturile adversarilor, sa ne documentam de la americani, acolo sunt doua tabere si asta basta; la noi sunt 10 tabere cu candidatii aferenti, dar desigur ca maxim doi candidati au sanse reale, ceilalti sunt `simpli` cotizanti.

| bluerose a răspuns:

Doamne... dacă nu ar fi de plâns, ce-aş mai râde.

| utzuman2006 a răspuns:

Circari sunt toti si toti vor fi...clasa politica e infectata de virusul hotiei care gasind un habitata propice, acela al prostiei, se dezvolta nestingherit...

| Jonsdottir a răspuns:

Imi este si frica de ce o sa fie peste 2 luni I don't want to see cu toata campania aia electorala de tot cacatul si (cum zice viki) "tanti Meir" care de abia poate lega doua cuvinte in limba romana se si vede presedinte laughing in ce tarisoara traim...romania este un circ unde nu-ti trebuie bilet de intrare, dar trebuie sa ai grija, daca intri nu mai poti iesi! ne bagam cu totii in rahat pana peste cap si zicem ca ne-a intrat in ochi! hai ma lesi laughing cu Domnu' Basexcu laughing ne ducem de rapa si acum vine si soricelu' Boc, marele Prim-ministru laughing cand ii aud imi vine sa rad dar fff repede rarul meu se transforma in plans...

By Dy
Xo~Xo

| Klara a răspuns:

Da, eu as vota un evreu. De ce nu? :X

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ioioi....mai bine ma sinucid straight face

| Timishan a răspuns:

Ce sa faca si ei "saracii"?!?, profita fiecare cum poate, ca bine este mult mai greu sa faci. sad Si, chiar asa!, de ce mama dracului sunt o multime care se plang, dar nici unul din ei nu face mai nimic?, sau sa vina cu solutii! Eu nu doresc sa ma bag in politica, dar vreau sa lupt cu imbecilitatea cumva, si sunt curios cati dintre cei tineri, care tot urla precum de la durerile de masele si se "mandresc" ca vor sa plece, vor avea tupeul sa se alieze pentru un bine comun (cu mine, si cu altii care vor vedea ca este important sa ne unim sa nu mai lasam manelistii si nonvalorile sa faca ce poftesc din Romania)? sad Sunt foarte curios. Voi umbla si eu anul viitor sa strang semnaturi pentru un referendum (cu cine mai doreste schimbari majore in aceasta tara), si as vrea sa vad "curajosii" care striga din fuga catre alte zari, ce or sa spuna?winking

| viki a răspuns:

Pfff,"tanti Meir", cum i se mai spune.laughing Pai daca ajunge ala sa conduca Romania, emigrez.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ellene sincer pe mine unul nu ma intereseaza inca 2 ani mai pot sa suport. Apoi plec in alta tara pentru ca in Romania zilelor noastre nu mai poti face nimica.Mai ales acum cu noii "candidati respectabili"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca romanii nu sunt in stare sa conduca tara si au adus-o in halul in care este, ce rau ar mai putea face adrian minune impreuna cu nati meir? as vota un evreu mai mult decat un roman get-beget, este evident ca nu l-as vota pe nati meir sau pe copilul minune. dar da, as vota un tigan sau un evreu sau ce-o fi el pentru binele tarii, uite ce au ajuns romanii sa faca din romania,"crezi ca e vina tiganilor sau a evreilor ca romania a ajuns unde este?"ca sa-l parafrazez pe madalin voicu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No comment.
Daca si columbeanca cu minunatul ala au ajuns in politica...nu mai putem fi salvati.
De ce tinerii vor sa emigreze? Uite exemplele.

| adinescu a răspuns:

Ce era romanica un circ daca se intampla a fie chestia aia presedinte o sa fie salbaticie

| rudragos a răspuns:

Din moment ce JIJI Becali este in parlamentul european, nu cred ca ar mai trebui sa avem nici o pretentie de la tara asta.

| angelocezar a răspuns:

Daca evreii conduc lumea, pot conduce si Romania,... dar nu Nati Meir happy