| Girly97 a întrebat:

Cei care ati fost operatori de calculator in sectiile de votare, cum a fost ziua voastra de munca? Am inteles ca dupa ce se termina votarea si numarati voturile trebuie sa insotiti presedintele sectiei de votare la biroule electoral ierarhic. Banuiesc ca va apuca 5-6 dimineata? Ati primit mancare, apa si cafea in ziua de vot? Cat de repede v-ati primit banii?

1 răspuns:
| Anonimul151 a răspuns:

Nu cred că se dă nimic... Apa, mâncare, cafea...

Știu pe cineva care a fost când au fost ultima data alegeri ( în 2020 parcă ), și nu a primit nimic.

Cel mai probabil trebuie să îți duci de acasă. Nu cred că s au schimbat prea multe de atunci...