| Dana2103 a întrebat:

Chm pot baga apartamentul in regim hotelier si sa fie legal?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Model de contract gasesti aici: https://bit.ly/3mMdcrp
Cateva explicatii sunt aici si cum sa rezolvi cu ANAF-ul: https://bit.ly/3mOyHYH

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel ca la ultima intrebare de acest fel, citez si raspunsul premiat de tine "Iar ca sa fie legal te duci la anaf anual si completezi declaratia unica cu venitul din anul precedent si platesti impozitul de 10% din venitul realizat."

Ioandelasal a raspuns iar cam tot ce trebuie sa stii.

Numai bine!

| Felys a răspuns:

Sa faci contract de inchiriere si sa platesti la Anaf

| Nemessys a răspuns (pentru Felys):

Si cum se face acel contract?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci contractul la un notar si sa platesti taxele la Anaf.
Apropo, nu ti-l fac praf aia care se plimba pe acolo cum vor ei? E rentabil?

| cezar003 a răspuns:

In primul rand unul din asociati trebuie sa aiba studii in domeniul hotelier apoi un notar care i-ti explica pasii