| AvalohAlyn a întrebat:

Cine credeti ca va fi presedintele Romaniei de luni? Ce sanse are Ponta? Dar Iohannis?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu îmi pun toată încrederea în Iohannis şi alegătorii săi (plus cei treziţi în ceasul al 12-lea la realitate).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate cred ca va fi Ponta

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zica ca o sa fie Ponta...dar as fi vrut Iohannis!

Ponta are mai multe "pile" in politica si din cauza asta o sa iasa presedinte.

Iohannis nu prea are sanse happy poate doar o minune sa il ajute!

| Jardelin a răspuns:

Dacă va fi frig si nu vor ieși pesionarii si țiganii din casa iar pe de alta parte vor ieși tinerii masiv, sint șanse sa câștige Iohannis.

| ALGator a răspuns:

Șansele lui Iohannis cresc din minut în minut, în țară și în afară și vor culmina miine cu victoria lui.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis
Poate sa schimba ceva in Romania daca iese Iohannis presedinte.

| BogdanFRD a răspuns:

Prima data sa fost favorit Adrian Nastase, a iesit Basescu, apoi a fost favorit Mircea Geoana, primul om care a fost presedite doar o noapte, din nou a luat Basescu.Acum e favorit Victor Viorel Ponta.Dar nu se stie niciodata.Sansele sunt mai mare de partea lui Ponta,avand in vedera ca are mai multi primari. Oricum va fi, va fi un rezultat strans. Dupa parerea mea Ponta iese presedinte, dar mi-as dori sa iasa Iohanis. Avem nevoie de schimbare. Ponta minte la Romania Tv (post-ul lui), ca a marit salarii a facut locuri de munca si ca Romania a avut crestere economic, asta cat timp el a fost prim-ministru.Doar ca aceste lucruri nu se simt in buzunarele bugetarilor.Multi tineri nu au locuri de muncam,deci? Mai bine Iohanis,a vorbit putin,asta mi-a placut la el, a spus ca fara o industrie si o agricultura puternica nu vor exista salarii mari in Romania, nici pensii, nici alocatii.A fost denigrat de Televiziunile lui Ponta. Ponta are Televiziuni, are mitinguri pe stadion.Hmmm.Imi seamana a nea Nicu.Nu vreau sa ma conduca Iliescu din umbra, nu vreau comunism si minciuna in Romania.Deci,votati Iohanis.