| Vlad_Vladut_1997 a întrebat:

Cine imi poate da si mie un articol de pe net (titlu sursa respectiv autor)in care sa fie ori dreptatea distrubutiva ori dreptatea corectiva sau dreptatea procedurala.dau funda!imi trebuie maine a scoala.funda

Răspuns Câştigător
| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Gasesti aici explicatia celor trei tipuri de dreptate. Mai gasesti despre acestea, in detaliu, daca dai search pe google cu cuvintele "dreptate procedurala corectiva distributiva", e mai jos un doc.
http://www.referat.ro/referate/Dreptate_si_egalitate_71152.html