| anonim_4396 a întrebat:

Cit de nerusinati pot fi politicienii? Pina unde poate sa mearga nerusinarea lor? Tariceanu anunta senin ca economia duduie, desi toti vedeam in viata de zi cu zi ca nu-i asa. Si culmea, acum apare la tv Fenechiu si spune ca nu-i adevarat, Tariceanu nu a spus ca economia duduie Chiar e penibil sa minta cu atita seninatate, nu numai o tara intreaga, atit de multi oameni. Sa le spuna in fata ca sint timpiti si nu au inteles bine, ca de fapt era altfel. Dar si in conditiile in care i se pot baga in ochi inregistrarile evenimentului, in care Tariceanu incerca sa ne prosteasca de asemenea pe fata. Si Videanu la felhee hee Pina unde poate merge ipocrizia si nesimtirea unui politician? Astia chiar au pierdut orice urma de onoare si bun-simt?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

@BRO eu nu as spune ca au pirdut orice urma de onoare si bun simt ci ca nu au fost inzestrati cu asa ceva.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mai are cineva indoiala ca clasa politica romanesca e infecta? Eu nu cred.Mai speram ceva de la politicienii nostri? Eu zic sa nu ne bazam pe ei ca murim de tot.Singura solutie ar fi ''sa il inviem pe Stefan cel Mare, Mihai Viteazul, Vlad Tepes''

mariana
| mariana a răspuns:

Nu te alarma, ne cred uituci, ori senili.
Realitatea este ca pleiada de politicieni care au urmat dupa revolutie, au crezut ca in tara "mama prostilor" i-a facut pe toti romanii, asa ca intr-adevar am inghitit "galusca dupa galusca" si vezi bine unde am ajuns.
Cand am "deschis ochii" si i-am vazut asa cum sunt intr-adevar, acum suntem pusi la colt.
Rabdare, inca nu ai vazut tot, se poate si mai "bine".
O seara placuta si vise frumoase despre o Romanie cu politicieni cu sange "albastru".

| EUSIATIT a răspuns:

BRO eu nu i mai bag in seama stai linistit ca exista si pentru ei o soarta o boala ceva.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu am decis in urma cu niste ani ca pana apare o optiune decenta nu mai merg la vot. Anul trecut zbierau unii la mine ca au murit oameni ca sa pot eu vota. Si tot nu m-am dus. S-au dus ei. Si iata...
Voi? pana cand o sa ii sustineti? ca in momentul in care va avea loc, poate se va ridica cineva mai apropiat de realitate. Dar cata vreme optiunile au ramas copiii FSN-ului ar trebui sa ramaneti acasa in zi de vot, ca sa vada lumea ca ne-a ajuns. Schimbarile incep de la fiecare din noi.

| hd04wbw a răspuns:

Acum sa nu te pufneasca din nou rasul.Nu ma mai uit la televizor si nu sunt de partea niciunui politician. Dar vreau sa iti spun ca pe vremea lui Tariceanu chiar functiona economia.Sa nu uitam ca anii 2005-2008 ( pana prin mai ) au fost unii dintre cei mai buni pentru economia romanesca.Sau daca ma insel sa imi spui. Cel putin eu am dus-o destul de bine ( si sunt angajat la patron si sunt doar agent vanzari). Asa ca tind sa cred ca printre multele minciuni totusi din remarca ca economia duduie a cam avut dreptate vreo 80 %. Ca cei de acum ne-au mintit atunci cand economia a inceput sa scada asta e clar.Pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nop. In realitate economia tarii e in cadere libera din anii '90 straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu alte cuvinte: Era rau cand a majorat pensiile. E bine acum pentru ca le reduc!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro esti trecut prin viata, ce naibii? Ceri in politica adevarul cind stii ca e utopie?