| Arthur a întrebat:

Citat din Crin Antonescu : " Ce vor mă? " referitor la senatori şi deputaţi în plenul Camerei Deputaţilor.
Foarte elegantă exprimare, nu credeţi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc.Stiam si vazusem live aceasta ipostaza.Repet:daca ajunge chiar si interimar, pina la referendum, vom avea probleme mari, ca tara si noi ca oameni, dupa aceea.Clica celor doi, este pusa pe distrugere, razbunare.Numai bine.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Halal de tara asta daca va fi presedintele Romaniei

| daassh a răspuns:

Eu incerc sa evit politica, este o mare minciuna tot ce gasesti acolo, mai mult nervi iti faci, asa ca mai bine o ocolesc, parerea mea.Succes!

| Arthur explică (pentru daassh):

Este o mare greşeală, tineretul cred că ar putea avea un cuvânt greu în această problemă. Fiecare vot contează şi pe fiecare dintre noi ar trebui să ne intereseze propriul viitor şi propria societate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmareste-i discursul ca ai sa vezi ce vocabular a folosit si foloseste cel care vrea sa devina presedinte pentru a ne termina complet.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Prietene, tocmai l-a comparat cineva cu păpuşa Chucky.
http://www.echipadeimagine.ro/......onescu.jpg
Sau poate sub acoperire : http://manusidinpieleaclientului.files.wordpress.com/......tler-2.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Nu pot vedea ce ai trimis.Dar as mai spune ceva din discursul de azi:Cum isi permite sa declare ca nu il intereseaza decizia Curtii Constitutionale cind nici nu a ajus "sus"? Merita acest om sa ne conduca?

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Dă simplu click direct pe link. Sunt poze văzute pe net.
Mai citeşte despre acest adevărat preşedinte : http://anonymusgerula.wordpress.com/......t-la-slit/
Acest articol îl regăseşti în multe ziare şi postări pe net.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Perfect de acord. Toate cele bune!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Multumesc.Stiam si vazusem live aceasta ipostaza.Repet:daca ajunge chiar si interimar, pina la referendum, vom avea probleme mari, ca tara si noi ca oameni, dupa aceea.Clica celor doi, este pusa pe distrugere, razbunare.Numai bine.

| stpu a răspuns:

Crin s-a chinuit atat de mult astazi incat i-a iesit inteligenta pe gura "vorba inseamna fapta".
E trist ca un om cu pregatirea sa a trebuit sa-si forteze neuronii pentru niste ironii ieftine la adresa lui Emil Boc(cu ce rost?). E trist ca USL-ul nu adopta o atitudine pasnica, inteleapta, eleganta si, mai ales, diplomatica, prin care sa arate ca interesul lor este cetateanul si nu Adrian Nastase sau ceilalti condamnati. USL e ca o haita de lupi turbata, in stare sa muste in stanga si in dreapta.
La randul sau, T. Basescu isi merita soarta pentru ca de multe ori s-a culcat pe o ureche lasand PD-L-ul sa zburde prin Guvern sau Parlament. Daca Basescu era un mare sustinator al aplicarii legilor trebuia sa inceapa cu partidul care l-a sustinut. Dar... Basescu=Antonescu=Ponta
Nu stiu cu ce a gresit tara asta, dar intotdeauna are de ales raul cel mai mic, si cand crede ca a facut-o, tocmai atunci se inseala cel mai mult.

| Arthur explică (pentru stpu):

Da, spui că e cu studii, atât de mult a iubit studiul încât a rămas de două ori repetent în facultate.

| Danielbc a răspuns:

Pentru cei care il prefera pe Basescu:sunt sigur ca parinti vostri care au cu 25%mai putin la salar si bunici care au cu 15%mai mici pensile sunt mandri de voi, de asemenea sunt mandri de voi si cei care au murit in fata spitalelor inchise de base si ai lui.Toti oameni politici sunt varza! dar avand in vedere ca basescu a fost votat de 2 ori... politicienii sunt la fel ca poporul.Va deranjeaza vocabularul lui Crin Antonescu? va deranjeaza,, ce vor ma?''? si il preferati pe base? sa inteleg ca,, ce vor ma?''e mai grav decat,, tiganca imputita, gaozar etc''.Asa cum sunt ei (USL)au marit salarile cu 8%, au dat o parte din pensii inapoi pensionarilor! in timp ce base si ai lui doar au luat! dar atunci cand stai cu dosul la pc toata ziua si habar nu ai pe ce lume esti si iti formezi idei numai din auzite sau din 5 min in fata tv-ului la stiri, cred si eu ca ai o gandire...Dar fiecare cu parerea lui pana la urma, doar ca imi e mila

| Arthur explică (pentru Danielbc):

Cred că ar trebui să-ţi fie milă de tine şi orbirea de care suferi. Despre tv sper că te uiţi zilnic pe Antene şi Irealităţi. Singurul preşedinte care a reuşit să aducă în faţa justiţiei mari corupţi a fost Traian Băsescu, nu sunt atât de tâmpit să nu văd că hoţia şi-a dat mâna în parlament ( din toate partidele ) tocmai din acest motiv. Ce prostii debitezi acolo frate, ce salarii, habar nu ai de tine. Crezi cumva că ţara asta este formată numai din bugetari şi pensionari?
Crezi că banii ăştia vin din podul usl-ului? Vai şi amar de aşa gândire, tu se vede că trăieşti într-o lume paralelă.

| EstiNebun a răspuns:

Omul asta e dus cu pluta. Mai bine il prefer pe Basescu -_-"