| curiozitati a întrebat:

CNA(Consiliul National al Audio-vizualului) interzice LIMBAJUL, ci nu MESAJUL unei piese? Adica eu pot aparea la TV cu o piesa cu orice mesaj si cu mesajul "hai sa ne drogam" dar daca o fac elegant?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici nu este nevoie sa interzica vreun mesaj, cele neconforme cu legile constituie infractiuni ori contraventii si sunt interzise si pedepsite prin Codul penal si alte acte normative, de ex.OUG 31/2002. Numai bine!