| anonim_4396 a întrebat:

Codul rutier.
Nu este permisă staţionarea pe partea carosabilă, în timpul nopţii, a tractoarelor, a remorcilor, a mopedelor, a bicicletelor, a maşinilor şi utilajelor autopropulsate utilizate în lucrări de construcţii, agricole sau forestiere, a vehiculelor cu tracţiune animală ori a celor trase sau împinse cu mâna.
Deci nu am voie sa stationez un autoturism care are atasata o remorca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa stationezi pe partea carosabila a drumului public.

| Utilizatortpu2019 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici daca e prinsa de masina?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Utilizatortpu2019):

Tot remorca este, indiferent ca este sau nu cuplata la o masina.