| LanguageMaster a întrebat:

Conform legislației române armele albe trebuie să aibă pe ele inscripționate o serie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am cunostinta de nici o prevedere legala in acest sens si nu cred ca exista. Daca ar exista ar fi trebuit sa fie inserata in legea armelor.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stii ca daca iei cutitul maica-tii din bucatarie pe strada este considerat arma alba. Acum te intreb eu pe tine, acela are vreo serie pe el? Am aflat si raspunsul.

| CuriousStuff a răspuns:

Arma alba poate fi si un cutit de bucatarie, daca cunostintele nu ma inseala... Asta inseamna ca fiecare cutit din bucatarie ar trebui sa aiba serie. Nu, nu trebuie sa aiba serie pe ele.

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu