| Tito97 a întrebat:

Credeți că Clotilde Armand este sinceră? Am auzit-o zilele trecute vorbind simplu, fără acel accent franțuzesc caracteristic. De ce și-ar dedubla dialogul în fața camerelor de filmat? De ce își ascunde felul real de a fi și vorbi? Poți avea încredere într-un astfel de om?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca ai auzit-o vorbind altfel. Chiar ma indoiesc.

| Frank51 a răspuns:

Fiecare avem mai multe feluri de a vorbi, în funcție de conjunctură. Problema nu ar fi asta, ci faptul că nu poți știi cu exactitate cum este ea, deoarece încrederea se câștigă în timp, spre deosebire de PSD care a avut timp 30 de ani.

| Tito97 explică (pentru Frank51):

Vorbești de parcă îi cauți circumstanțe atenuante. Ar fi o pierdere de vreme să încerc să descifrez o persoană cu un trecut așa obscur. Revenind, nu-ți trezește suspiciuni ca cineva să vorbească în felul lui, iar când e de față presa să o lovească din senin Sindromul Cetățeanului Franțuzit?

| Frank51 a răspuns (pentru Tito97):

Pe mine nu mă deranjează ori interesează cum vorbește, nu mă încălzește și nu mă răcește. Când am zis timp, m-am referit la viitor.

| Tito97 explică (pentru Frank51):

Discuția privește dedublarea de personalitate a Clotildei, PSD nu are nici o treabă în ecuație. Ți-am înțeles punctul de vedere. Ok.

| NunuNini a răspuns:

Cati ani ai? Chiar te lasi pacalit de politicieni? De 30 de ani incoace nu ai vazut ca sunt inlaturati (cu mijloace murdare) toti cei care nu sunt de partea lor si nu fura impartind cu ei?
Nu iau apararea doamnei Armand. Dar multe sunt putrede acolo. Cum poti tu ca prefect al capitalei sa te opui curateniei din orasul pe care il conduci? Sau cum poti ca primar general, sa faci mai mult rau decat predecesorul tau? Si dai vina pe "lipsuri", desi ai lucrat in primarie inainte de a candida. Stiai de lipsuri. Si atunci, de ce ai mai candidat (Dan)?
Cand doamna Armand a reclamat contractele frauduloase, prietenii celor ce au facut contractele, au sarit sa o sfasaie. Conteaza cu ce accent vorbeste? Dan degeaba este geniu in matematica daca nu este gospodar.