| lupu123puma789 a întrebat:

Credeti ca daca Romania se va unii cu Republica Moldova, Rusia ne va scumpi pretul carburantilor?

Răspuns Câştigător
| Cocodrilo a răspuns:

O tara nu importa carburanti doar de la un singur furnizor in afara de situatia cand acesta ii ofera la pret preferential.
Imi inchipui ca vrei sa spui,,va scumpi Moldovei pretul carburantilor".

Pai daca Romania s-ar uni (nu unii - e infinitiv,,, a uni") cu Moldova atunci ar fi un singur stat (eventual o federatie) si pretul carburantilor ar fi probabil cel pe care il negociaza Romania pe piata carburantilor (care include companii din multe alte state). Pretul ar fi cel romanesc de acum.

P.S. Trenul cu Unirea s-a dus de mult. Niciuna din cele doua tari nu ar fi fost si nici nu sunt capabile sa gestioneze o astfel de unire. Iti trebuie pentru asta o,, precizie germana" care le va lipsi inca multa vreme acestor tarisoare.

7 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Da cine a zis ca ne unim,cu parlitii aia? ziceau data trecuta ca ei nu vorbesc limba romana ci limba moldoveneasca, asa ca sa vorbeasca ei frumos limba lor si sa ne lase pe noi in pace, avem destule probleme si fara ei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deoarece rusi ar considera ca avem mai multi bani deoarece am fi o tara mai mare

| MasterGoldX a răspuns:

Probabil o sa ni-l taie, ce le-ar pasa de banii nostri. dar pana la urma da-i in masa; ar fi mai importatant sa ne unim decat sa ne pese de dusmanosi astia de doi bani, chiar ar trebui sa ne pregatim impotriva lor, sa ne aparam si sa atacam daca e cazul. daca o sa avem de partea noastra celelalte tari internationala, o sa fie mai usor sa ne unim si o sa fie altora greu sa fie impotriva.

| amicumms a răspuns:

Si daca se unesc si daca nu se unesc ''guvernul'' oricum va scumpi tot, pentru ca asta este tara noasta (NO COMMENT)

| stress a răspuns:

Conteaza?big grin

| RebeckahAllecsandra a răspuns:

Eu cred ca nu...Dar cine stie ce se va intampla.

| Evans a răspuns:

Daca pana acum nu ne-am unit laughing crezi ca de acum mai avem vreo sansa? Nici peste 1000 de ani nu se va uniiwinking

Vot big grin? Funda smug?